بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو - سئو

آنالیز کلمات کلیدی، سئوی درون سایتی و گرفتن بک لینک


بهینه سازی وب سایت یا سئو (Search Engine Optimization) برای موتورهای جستجو شامل مجموعه اقداماتی است که کمک می کند وب سایت شما در صفحه نتایج جستجوی موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ جایگاه بالاتری داشته باشد. هنگامی که صحبت از جایگاه سایت در گوگل می شود باید توجه داشت که رتبه سایت براساس کلمات کلیدی بررسی می شود. یعنی ممکن است وب سایتی با کلمه کلیدی «انواع مبل» در رتبه 100 و با کلمه کلیدی «انواع مبل راحتی» در رتبه 20 باشد. بنابراین قدم اول در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو انتخاب کلمات کلیدی مورد نظر است. فاکتورهایی که براساس آن کلمات کلیدی انتخاب می شوند عبارتند از:

 1. تعداد دفعات جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر درموتورهای جستجو مثل گوگل یا بینگ
 2. میزان رقابت بین سایت ها برای کلمه کلیدی مد نظر
 3. میزان سودآوری وب سایت در نتیجه بهبود رتبه برای کلمه کلیدی مد نظر

پس از انتخاب حداکثر 5 عبارت به عنوان کلمه کلیدی شما باید آمادگی تهیه محتوا برای سایت اعم از مقاله، معرفی محصولات و خدمات و ... را داشته باشید. سعی کنید برای هر کلمه کلیدی مورد نظرتان یک یا چند مطلب با حجم مناسب (نه کم و نه خیلی زیاد) تهیه کنید و هر هفته یا هر ماه مطالب جدیدتر آماده کنید.

قدم بعدی بهینه سازی درون سایتی (on-site SEO) است. در این گام وب سایت شما باید از لحاظ ساختار html، ساختار لینکدهی صفحات وب سایت به هم، تهیه نقشه سایت (sitemap.xml)، عنوان صفحات، سرعت بارگذاری سایت بررسی و اصلاح شده و وب سایت شما به موتورهای جستجو معرفی شود.

قدم تکمیلی و شاید مهم ترین گام در افزایش رتبه وب سایت شما گرفتن بک لینک برای سایت است. یعنی باید تلاش کنید از سایت های دیگر به وب سایت خودتتان لینک دهید. تعداد و در قدم بعدی کیفیت این لینک ها مهم ترین عامل در افزایش رتبه وب سایت شما است.

تیم بهینه سازی سپیدآریا می تواند همراه با مشاوره و آموزش وب سایت شما را در وضعیت کنونی تحلیل کرده و اشکالات سئوی آن را به شما گزارش دهد. بهینه سازی درون سایتی، افزایش سرعت وب سایت شما، معرفی وب سایت شما به موتورهای جستجو از طریق ابزار webmaster، بازنویسی مطالب شما و گرفتن بک لینک برای وب سایت شما، همه و همه خدماتی است که ما برای مشتریان عزیز در نظر گرفته ایم. اگر به هر یک از خدمات زیر برای سئو نیاز دارید با ما تماس بگیرید:

 • آنالیز وب سایت شما
 • پیشنهاد کلمات کلیدی به شما
 • اصلاح ساختار html وب سایت
 • اصلاح آدرس ها و عناوین وب سایت
 • اصلاح لینک دهی داخلی وب سایت
 • معرفی وب سایت به موتورهای جستجو
 • ایجاد نقشه سایت برای وب سایت
 • بازنگری به محتوای وب سایت
 • گرفتن بک لینک برای وب سایت شما